Buhalterinė Apskaita

5 priežastys, kodėl buhalterinei apskaitai tvarkyti patogiau samdyti įmonę

Steigiate įmonę, tačiau niekaip neapsisprendžiate, ar įdarbinti buhalterį, ar samdytis apskaitos paslaugas teikiančią įmonę, o gal pakaks su individualios veiklos pažyma dirbančio specialisto? Nežinantiems dar reikėtų priminti, kad juridiniai asmenys bet kokiu atveju privalo tvarkyti buhalterinę apskaitą.

Pasirinkti nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ir būsimojo specialisto atlyginimo dydis – ne vienintelis niuansas, apie kurį reikia pagalvoti. Labai svarbu, kam patikėsite svarbiausius savo įmonės dokumentus, jų saugumą, ar buhalteriu bus galima visiškai pasitikėti, ar jis gebės užtikrinti aukštą paslaugų kokybę bei nepriekaištingai perteikti savo patirtį. Taigi keli argumentai, kodėl siūlome ne pagal darbo sutartį dirbančius buhalterius.

Kuo įmonei patrauklūs buhalteriai iš šalies?

  1. Sutaupytos išlaidos. Pasirinkę buhalterių paslaugas teikiančią įmonę galite sutaupyti. Samdant įmonę iš šalies, nereikės steigti naujos darbo vietos – įsigyti baldų, kompiuterio ir programinės įrangos, įrengti vietą kabinete ar net atskirą kabinetą, mokėti įvairių mokesčių valstybei už samdomą darbuotoją ir pan. Be to, laisvai samdoma buhalterinė įmonė pati pasirūpina buhalterinės apskaitos programomis, jų atnaujinimu, savo kvalifikacijos kėlimu, įvairia darbui būtina literatūra.
  2. Lankstumas ir bendradarbiavimo sąlygų keitimas pagal poreikį. Nenorite įsipareigoti? Tik samdoma buhalterinė įmonė užtikrins paslaugų lankstumą ir sutiks keisti bendradarbiavimo sąlygas, jei, pavyzdžiui, Jūsų įmonė plėsis, plės veiklos sritis, veiks tik tam tikrą sezoną ar kita. Klientas moka už konkrečius darbus, o ne už visą buhalterio darbo dieną. Laisvai samdomi buhalteriai kai kuriuos darbus atlikti gali apmokyti ir įmonės darbuotojus.
  3. Paprasta išvengti personalo kaitos. Niekaip nerandate tinkamo buhalterio, o laiko paieškoms nėra? Pasirinkus buhalterinę įmonę iš šalies ar laisvai nusisamdžius buhalterį, nebelieka nuolatinės buhalterių kaitos, nereikia organizuoti darbuotojų atrankos – viskas kur kas paprasčiau.
  4. Aiškumas ir tvarka. Ne pagal darbo sutartį įdarbinti buhalteriai aiškiai susistemina informaciją, todėl net ir nusprendus samdyti kitą įmonę, sistema nepasikeičia, įmonės vadovas ir toliau gauna tikslią, suprantamą informaciją, nereikia apmokyti naujojo darbuotojo.

Kasdienis tobulėjimas. Samdydami buhalterinę įmonę gausite aukščiausios kvalifikacijos paslaugas. Buhalteriai nuolat domisi teisės aktų pakeitimais, buhalterijos vedimo naujienomis, konsultuoja įmonės vadovus, dalinasi iš darbe su kitomis įmonėmis įgyta patirtimi, o tai labai svarbu siekiant verslo aukštumų. Buhalterinė įmonė gali pasiūlyti pačius geriausius įvairių finansinių problemų sprendimo būdus.