Vyriausiojo Buhalterio Paslaugos

Kodėl Jūsų įmonei reikalingos vyriausiojo buhalterio paslaugos? Puikios kvalifikacijos buhalteris – ramus įmonės vadovo miegas

Kalbant apie tokias veiklos sritis kaip vadovavimas įmonei, įmonės apskaitos vedimas, kalbama ir apie didesnę riziką bei atsakomybę. Įmonės vadovybė tiesiogiai atsako už įvairius pažeidimus, veikas, kurias darbuotojai padaro būdami neatidūs, neapdairūs. Tad vadovas turi kontroliuoti darbuotojų darbo kokybę bei už juos „nešti“ atsakomybę. Ar vadovui grės atsakomybė, ar jis galės ramiai miegoti naktimis, labai priklauso ir nuo įmonės apskaitą vedančio vyriausiojo buhalterio. Tinkamai pasirinktas buhalteris – tarsi dar viena vadovo dešinioji ranka.

Atsakomybės paskirstymas

Esate vadovas ir norite žengti pirmąjį didelį žingsnį susikalbėjimo ir darnos savo įmonėje link? Paskirstykite atsakomybę. Ne tik buhalteriui, bet ir visiems kitiems darbuotojams aiškiai reikėtų nuodyti, kokius konkrečius darbus jiems reikės dirbti. Jei įmonė didelė, savaime aišku, kad joje dirba ne vienas ir ne du buhalteriai. Taigi itin svarbu surasti kvalifikuotą, patyrusį, patikimą vyriausiąjį buhalterį. Tuomet ir įmonės vadovams nereikia domėtis buhalterių darbo subtilybėmis, tiksliai nurodyti, ką kuris buhalteris turėtų dirbti. Patikimas vyriausiasis buhalteris pašonėje padeda išvengti įvairių finansinių ir teisinių problemų ar jas bent jau sumažinti iki minimumo.

Kam labiausiai tinka vyriausiojo buhalterio paslaugos?

Vyriausiojo buhalterio paslaugos labiausiai tiks įmonėms, kurių dalį duomenų suveda apskaitininkas ar keli apskaitininkai. Tai dar vadinama daliniu apskaitos tvarkymu. Ne pagal darbo sutartį samdomas vyriausiasis buhalteris puikiai tinka mažoms, vidutinio dydžio įmonėms.

Už kokias sritis Jūsų įmonėje būtų atsakingas vyriausiasis buhalteris?

  • Vyriausiasis buhalteris atsakingas už duomenų tikslumą – jis patikrina visus apskaitininkų, kitų darbuotojų, jei įmonė nesamdo apskaitininkų, suvestus duomenis.
  • Specialistas geba tiksliai susisteminti duomenis – juos tvarkingai sudėlioti tarsi į stalčiukus.
  • Į vyriausiojo buhalterio darbų spektrą įeina ir sudėtingiausių apskaitos dokumentų, pavyzdžiui, įvairių deklaracijų VMI pildymas, dokumentų VSDFV pateikimas ir kt.
  • Vyriausiasis buhalteris atsakingas už pažymų ruošimą.
  • Šis specialistas neretai apskaičiuoja ir darbo užmokestį darbuotojams.
  • Vyriausiasis buhalteris atlieka įvairias buhalterines prievoles ir kitus svarbius darbus.