Apleistos Buhalterijos Tvarkymas

Kodėl verta tvarkyti apleistą buhalteriją ir kodėl šiam darbui atlikti reikėtų samdyti buhalterinę įmonę?

Nemaža dalis Lietuvos įmonių vadovų netinkamai veda įmonės apskaitą. Be to, jeigu įmonė – ne PVM mokėtoja, natūralu, kad pasirenkama apskaitą suvesti vieną kartą per metus, o ne kiekvieną mėnesį, tad darbas pasunkėja bent 12 kartų! Dažniausios priežastys, dėl ko įmonių buhalterija būna apleista – nežinojimas, aplaidumas, laiko stoka. Kai kurios įmonės pasirenka ir netinkamus apskaitos tvarkymo būdus, tad galiausiai visiškai pasimetama tarp dokumentų. Darbuotojai ar vadovybė tokiais atvejais ima nebesuprasti, kur kokia informacija pateikta, todėl ir prireikia profesionalaus buhalterio įsikišimo. Taigi kodėl apleistos buhalterijos tvarkymą reikėtų patikėti specialistams?

Aplaidžiai tvarkant buhalteriją, patiriama nemažų nuostolių

Jei įmonėje kurį laiką nebuvo vedama apskaita, natūralu, kad niekas neieškojo būdų, kaip optimizuoti mokesčius. Vadinasi, prarandate dalį lėšų, kurias galėtumėte panaudoti tikslingai. Pasisamdę buhalterinę įmonę, tvarkysiančią apleistą įmonės buhalteriją, galėsite patikrinti ir apkarpyti išlaidas, kurias patiria Jūsų įmonė.

Prastai vedama ar iš viso nevedama buhalterija menkina įmonės įvaizdį

Dažnai vadovai mano, kad niekas nesužinos, jog įmonės buhalterija netvarkoma ar dar blogiau – vedama dviguba buhalterija. Taigi sužinoję apie netvarkomą apskaitą, neskaidrų verslą, įmone gali suabejoti tiek klientai, tiek partneriai, dalis jų gali pradėti ieškoti naujų partnerių.

Paprastesnis įmonės likvidavimas

Dažniausiai apleistos buhalterijos tvarkymo paslaugą užsako įmonės, norinčios nutraukti savo veiklą. Natūralu, kad nepasisekus verslui, pakeitus veiklos sritį buhalterija ne visuomet būna tvarkingai vedama. Taigi norint likviduoti įmonę, būtina sutvarkyti visus dokumentus.

Apskaita pagal teisės aktus

Kartais mikro įmonių vadovai buhalterijos tvarkymo imasi patys. Įmonėse pasitaiko ir savamokslių buhalterių, kurie buhalteriją tvarko kiek aplaidžiai ir netiksliai. Natūralu, kad kitos srities specialistas gali įvelti nemažai klaidų. Taigi verta nusisamdyti buhalterį profesionalą, kuris patikrins, ar apskaita tvarkoma taip, kaip nurodyta LR teisės aktuose.

Įsivyravusi tvarka įmonės buhalterinėje sistemoje

Pasamdytas buhalteris imsis tikrinti apskaitos įrašus nuo paskutiniųjų įregistruotų įrašų. Taip pat įmonės vadovybei pageidaujant į sistemą bus suvesti dokumentai, nebuvę įtraukti į įmonės apskaitą. Rezultatas – visiškai sutvarkyta buhalterinė apskaita, už kurią negresia jokios sankcijos, nemalonumai.

Taigi profesionalūs buhalteriai gali atlikti Jūsų įmonės mini auditą, patikrinti duomenis, įvertinti apskaitos būklę bei pateikti išvadas ir pasiūlymus.